رفع مشکل عدم پرینت در HP LaserJet 1020
HP Lasetjet 1020
HP Lasetjet 1020

امروز مشکل عجیبی برای یکی از پرینترهای ۱۰۲۰ شرکت روی ویندوز ۷ بوجود اومده بود، با این که تا دیروز داشت کار می کرد و هیچ مشکلی نداشت و نصب هم بود و به ظاهر همه چیز درست بود به هیچ عنوان پرینت نمی گرفت. راه حل های مختلفی رو رفتم و جواب نداد ولی با جستجو به راه حل جالبی رسیدم که این جا می نویسم که خودم هم به علت کهولت سن فراموش نکنم و بقیه دوستانی که به این مشکل برخورد می کنن مشکل شون حل بشه.

مراحل زیر رو به ترتیب انجام بدین:

۱- به Device and Printers برین و هر چی پرینتر ۱۰۲۰ دارین با کلیک روی گزینه Remove printer پاک کنین

۲- به درایو C یا هرجایی که ویندوز رو نصب کردین برین و از داخل شاخه Program Files شاخه HP Laserjet 1020 Driver رو به صورت کامل پاک کنین

۳- مجددا به Device and Printers برگردین و مطمئن بشین که هیچ پرینتر ۱۰۲۰ در لیست نیست

۴- در همان پنجره Device and Printers روی Taskbar روی Print Server Properties کلیک کنین و از پنجره باز شده روی تب Drivers کلیک کنین.

۵- اگر در لیست نمایش داده شده پرینتر ۱۰۲۰ نبود که هیچ وگرنه اگر باز هم در لیست پرینتر ۱۰۲۰ رو می بینین اون رو انتخاب کنین و گزینه Remove رو بزنین.

۶- از پنجره جدیدی که باز می شه کلید Remove Driver Only رو انتخاب کنین و یه بار دیگه مرحله قبل رو تکرار کنین و گزینه Remove Driver and Pakage رو بزنین. (بعضی وقت ها گزینه دوم تا گزینه اول رو نزنین کار نمی کنه، بعضی وقت ها هیچ کدوم از گزینه ها درست کار نمی کنه، اگر کار نکرد مرحله شماره ۲ رو تکرار کنین)

۷- کامپیوتر رو ریست کنین

۸- دوباره پرینتر رو نصب کنین

۹- من رو دعا کنین 😉

۱۰- تمام

5 دیدگاه در “رفع مشکل عدم پرینت در HP LaserJet 1020

  1. با سلام . من موقع که مقاله رو میخوام پرینت بگیرم، دکمه پرینتو که میزنم بجای اینکه پرینتر شروع کنه پرینت گرفتن، برام یه صفحه سیو میاره که نام مقاله و مکانی که اون مقاله رو تو کامپیوترم سیو دارم میاره و در کل پرینتر شروع بکار نمیکنه. چکار کنم حل شه؟ ممنون میشم کمک کنین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.