چند نکته ساده برای طراحان وب

طراحان وب، به صورت فردی یا گروهی کار می کنن و به اونها Freelancer می گن. بسیاری از این طراحان فقط در یه زمینه یعنی طراحی وب تخصص دارن و معمولا در قسمت مدیریت ارتباط با مشتری، مدیریت زمان و مدیریت فعالیت های شخصی مشکلات ریز و درشتی دارن و این کارها رو با دشواری انجام می دن که البته این مساله روی نتیجه نهایی کار یعنی محصول تولیدی تاثیر می ذاره. ولی اگر به توصیه های زیر عمل بشه شاید یه مقداری نتیجه کار بهتر باشه:
ایمیل و مسنجرتون رو خاموش کنین
مسنجرو ایمیل یه ابزار مفید هست ولی می تونه به راحتی روز کاری شما رو خراب کنه. اگر از اون دسته افرادی هستین که با شنیدن صدای “بینگ” از جای خودتون می پرین تا ببینین چه پیغام یا ایمیلی برای شما آمده باید از خودتون بپرسین که شما بنده کار هستین یا کار بنده شما؟
واقعیت اینه که بسیاری از پیام ها و ایمیل ها ضروری نیستن و معمولا لازم نیست که فورا به اونها پاسخ بدین یا اصلا بدونین محتوی اون ایمیل چیه. پس ایمیل و مسنجرتون رو خاموش کنین تا بتونین به راحتی به کارتون برسین. ایمیل های کم اهمیت هم بهتره در آخر روز منتظر جواب باشن.
اولویت دهی
چه مقداری از زمان خودتون رو صرف نوشتن کارهایی که باید انجام بدین می کنین؟ بسیاری از افراد وقت کم دارن و بیشتر از وقتشون کار برای انجام دادن دارن. به همین خاطر تصمیم برای این که چه کاری رو اول انجام بدن و بعد از اون چه کاری رو شروع کنن براشون دشوار هست و بیشتر زمان خودشون رو صرف ناراحتی از این مساله می کنن و در هنگام انجام کار مقداری از ذهن اونها درگیر این مساله هست که چرا وقت خودشون رو صرف انجام این کار کردن و اون یکی کار رو انجام ندادن. این مساله هست که بیشتر ما با اون برخورد داریم، باید با اون کنار بیایم و همه کارها رو انجام بدیم. اگر همیشه به این موضوع فکر کنید که چه کارهایی دیگه ای رو می تونستین انجام بدین هیچ کاری تموم نمیشه. اول روز به این فکر کنید که چه کارهایی اهمیت بیشتری دارن یا اگر دارای اهمیت یکسان هستن به ترتیب علاقه اون ها رو لیست کنین.
فقط انجام بدین
اگر روی کاری که باید انجام بشه اصرار دارین لازم نیست به بقیه کارها فکر کنین. چون هر مقدار که زمان یا انرژی برای کارها بذارین در حقیقت زمان و انرژی هست که از کار اصلی هدر رفته. برای اولویت دهی به کارها چند نفس عمیق بکشین، کمی دل و جرات به خرج بدین و یه قلم بردارین. بعد از تکمیل فهرست کارهایی که باید انجام بدین، دومی رو فراموش کنین و همه تمرکز و انرژی خودتون رو روی کار اول بذارین و فقط اون رو انجام بدین. نگران کار بعدی نباشین و یه ابر مدیر برای خودتون باشین. مثل رهبر یه تیم که تمام فشارها را با جمله “فقط روی این تمرکز کن و بقیه رو به من واگذار کن” از اعضای تیم می گیره. برای خود رهبر تیم باشین و به خودتون بگین: “فقط به این کار فکر کن و بقیه رو فراموش کن” و کار خود را بکنین.
استراحت کنین
فکر نکنین که می تونین تمام وقت کار کنین. اگر تمام وقت و ساعات زیادی کار کنین و استراحت نکنین، نخوابین، کار خودتون رو کم نکنین، به مغزتون استراحت ندین و … کم کم سرعتتون کم میشه. مغز و بدن شما نمی تونه مدت زیادی با حداکثر توان کار کنه. سعی کنین در بین کارها کارهای ساده تر و سبک تر رو انجام بدین. یه چرت ۱۰ دقیقه ای می تونه معجزه کنه.
با بقیه در میان بگذارید
اگر چندتا پروژه در دست دارین و به صورت موازی دارین اون ها رو پیش می برین و افراد زیادی به شما وابسته هستن ممکنه فشار زیادی روی شما باشه. راه ساده ای که هست اینه که با کسانی که منتظر جوابی از طرف شما هستن به صورت صادقانه صحبت کنین و بدترین کار هم اینه که سر خودتون رو در برف فرو ببرین تا بقیه عصبانی بشن. همیشه راستگویی بهترین کاره. اشکالی نداره مشتری ها مطلع بشن که سر شما شلوغه ولی کار اونها برای شما اهمیت داره. یه ایمیل کوتاه بزنین و مساله رو با اون ها در میان بذارین.
محیط کاری
کاملا روشنه که اگر در محیط دلخواهتون کار می کنین کارهاتون رو بهتر و بیشتر انجام می دین. اگر محیط کاری شما طوری هست که چیزهای زیادی برای پرت کردن حواس شما از کار است سعی کنین به اونها توجه نکنین در این گونه مواقع استفاده از یه هدفون قوی و گوش دادن به موسیقی مورد علاقه راه حل مناسبی هست. سعی کنین پشت میز کامپیوتر راحت بشینین و به توصیه های مشاوران ارگونومیک عمل کنین. ممکنه این کار برای شما هزینه های اضافه داشته باشه ولی به حفظ سلامتی شما کمک زیادی می کنه.
کامپیوتر
در این رابطه شعار اینه: کامپیوتر باید منتظر شما باشه نه شما منتظر کامپیوتر! اگر بالا آمدن سیستم شما ۵ دقیقه زمان می بره یا باید دوباره سیستم عامل رو نصب کنین و یا باید به فکر خرید یه کامپیوتر جدید باشین. سیستمی که با اون کار می کنین رو به بهترین و تمیزترین حالت ممکنه نگه دارین. آنتی ویروس به روز، یک پارچه سازی زمان بندی شده هارد دیسک و غیر فعال کردن سرویس های غیر ضروری فراموش نشه.
بدن خود را مدیریت کنین
سیستم بدن انسان یه ماشین پیچیده با پروسه های مدیریتی پیچیده هست. اگر می خواین بازده خوبی از اون بگیرین باید با محدوده های اون آشنا باشین و در همون محدوده کار کنین. از اتلاف انرژی خودداری کنین و بیش از حد به فعالیت های بدنی نپردازین.

2 دیدگاه در “چند نکته ساده برای طراحان وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.